+90 543 631 1982 info@sisliozeldersmerkezi.com

Öğrenme; çok yönlü dinamiği olan zihinsel ve psikolojik bir süreçtir. Bu amaçla özel derse yeni bir anlayış getirmiş olan Şişli Özel Ders ve Danışmanlık, özel ders eğitimini uzman akademik kadrosunu profesyonel öğrenci koçluğu ve kariyer danışmanlığı sistemiyle birleştirerek yeniden yapılandırılmıştır.

Lise sınavlarına hazırlık kapsamlı bir süreçtir.  Özellikle son yıllardaki sınav soruları ise her geçen yıl daha bilinçli bir hazırlık sürecini gerektirecek şekilde hazırlanmaktadır. Yeni nesil soru tipleri öğrenciyi ezber bilgiden koparıp mantık, muhakeme, analiz ve sentez yetilerini ölçen, günlük hayattaki pratiklerle düşünebilme yetisini test eden bir şekilde karşımıza çıkmaya başladı. Bu da dershane tipi ezberci kalıp soru tiplerini ve beraberinde getirdiği eğitimi tamamen değiştirmeye zorladı.

Konunun özünü kavrayarak her türlü soru tipi karşısında yorum yapabilen, muhakeme yeteneği gelişmiş öğrenciler bu sistemde başarıyı yakaladı. Yıllardır pek çok öğrenci ile birlikte içinden geçtiğimiz bu hazırlık sürecinde büyük başarılar elde eden öğrencilerimizde gözlemlediğimiz ortak özellik şu yetileri eğitim süremiz boyunca edinebilmiş olmaları:

 

* Emek vermek istedikleri gerçekçi hedeflerinin olması
* Kendilerini disipline edebilmeleri, içsel motivasyonlarını yüksek tutmaları ve bunun için gerekli        desteği alabilmeleri
* Sınav sistemini yakından tanımaları
* Üniversite sınavına hazırlık sürecini bir yıla sığdırmaya çalışmayıp en başından bu işi sıkı tutmaları
* Bir konu üzerindeki tüm eksikliklerini öğreninceye kadar o konuya yoğunlaşmaları ve uzmanlaşmaları, bunun için de sürekli iletişim ve iş birliği içinde olmaları
* Sebat etmeyi öğrenmeleri, kaygı ve stresle başa çıkabilmeleri, bunun için gerekli desteği alabilmeleri.

Lise sınavlarına hazırlık dönemi tam da öğrencilerin çocukluktan yetişkinliğe ilk adımlarını attıkları ergenlik dönemine denk gelir. Bazı öğrenciler bu sınava hazırlıksız yakalanır, henüz bu sorumluluğu almaya hazır değildir. Başarı arayışı yüksek bazı gençler için ise bu hayatlarında sınav kaygısıyla karşılaştıkları ilk dönemdir. Aslında aldıkları özel dersin yanında her çocuğun gereksinim duyduğu destek farklıdır. Bu amaçla;

Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve İngilizce derslerinde her biri alanında uzman LGS Sınav Hazırlık hocalarımızdan alacağınız birebir özel derslerinizin yanı sıra;

-Sınav sistemini yakından tanıyan eğitim koçumuzla her öğrencinin seviyesine, hedeflerine ve eksikliklerine uygun bir özel ders programı oluşturulur.

-Düzenli ders çalışma alışkanlığının oturması için öğrencinin alışkanlıkları bilişsel ve davranışsal metotlarla desteklenir.

-Lise eğitimi için sağlam bir temel oluşturması sağlanır.

-Uzman eğitim psikoloğumuzla birebir görüşmelerle her türlü konuda danışmanlık ve motivasyon desteği almaları sağlanır.

 

Her biri alanında uzman geniş eğitimci portföyümüzle geleceğinizi ve kariyerinizi planlamak ve en doğru eğitimi almanızı sağlamak üzere buradayız.

Sizi ve öğrencimizi yakından tanıyalım, ihtiyaçlarınızı anlayalım ve en uygun eğitimcimizle tanıştıralım.

Call Now ButtonHemen Bilgi Alın